ul. Kaperska 46a, 84-120 Chałupy, tel. 694-616-671

O nas

Nasza lokalizacja

CHAŁUPY – mała i spokojna miejscowość położona na Półwyspie Helskim. Charakterystyczne dla naszej miejscowości są: dostęp do Zatoki Puckiej (28m) i Morza Bałtyckiego (170m) z przepiękną, czystą i dużą plażą. Zatoka Pucka to jeden z najlepszych akwenów w Europie do nauki i uprawiania sportów wodnych. Państwo jako Goście Pensjonatu Lazurowa Fala mają dostęp do wszelkich wygód związanych z uprawianiem tych sportów; są nimi m.in. przechowywalnia sprzętu położona na terenie Lazurowej Fali przystosowana do wszelkiego sprzętu jak np. serfingowego jak deski, żagle, kate´y, rowery itp. Kolejną korzyścią dla Państwa w tym pięknym zakątku są atrakcje kulturalne jak koncerty estradowe i turystyczne jak znany w całej Polsce festyn rybacki "Kaszubskie łodzie pod żaglami".

Gdzie warto się udać?

+Fokarium w Helu

+Muzeum Ziemi Kaszubskiej w Jastarni

+Pierwsza w Europie wystawa zwierząt morskich i oceanicznych we Władysławowie

+Przylądek Rozewie z piękną latarnią morską

+Koncerty organowe w Jastrzębiej Górze

Jakie atrakcje u nas czekają?

Do wszystkich tych miejsc można dojechać autobusem, pociągiem lub skorzystać ze ścieżki rowerowej, natomiast statkiem wycieczkowym z Jastarni lub Helu dotrą Państwo do Oceanarium w Gdyni.

Dla osób lubiących dobrze zjeść czekają liczne bary i stołówki gdzie znajdą Państwo wiele tradycyjnych kaszubskich potraw. Ulubionymi potrawami wczasowiczów są oczywiście świeże ryby podawane na wszelkie możliwe sposoby.

Wieczorem można udać się do pobliskiej kawiarni i delektować się licznymi rodzajami kawy lub pozostać na terenie naszego pensjonatu i skorzystać z grilla. W pobliżu grila jest plac zabaw dla dzieci pozwalający bezpiecznie bawić się pociechom, które przez cały czas pozostają pod okiem rodziców.